Zavrieť

Porady

lekárske prehliadky

Potrebujem radu. Svojich zamestnancov (pracujú v administratíve u PC-predaj + skladníci) som nikdy neposielala na zdravotné prehliadky. Sú u mňa zamestnaní od roku 2002. Mám im teraz nariadiť zdravotnú prehliadku, aby som mala v poriadku náležitosti, keď mi príde kontrola, alebo sa to týka iba novo prijatých zamestnancov. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macis je offline (nepripojený) macis

    macis
    Aspoň takto Ti viem pomôcť:
    Pri výkone pracovných činností zaradených do prvej kategórie zákon neukladá zamestnávateľovi povinnosť zabezpečiť vykonanie lekárskej preventívnej prehliadky.
    Myslím, že administratíva spadá do prvej kategórie, ale tých skladníkov, to neviem. Pozri si napríklad, cez zbierku.sk 357/2006 Z.z. a prílohu č.1 nariadenia vlády, tam sú tie kategórie.
    Skôr si myslím, ale že skladníci by mali mať prehliadku. A netýka sa to len novoprijatých.

    Black je offline (nepripojený) Black

    Black
    pozri zakon 126/2006 Z.z., §19,

    U kazdeho zamestnanca musi byt vstupna a vystupna prehliadka (robi ju pracovna zdravotna sluzba pre danu organizaciu). Pravidelnost posielania zamestnancov na Zdr. prehliadky potom zalezi od rizikovosti daneho pracovneho miesta, alebo pracoviska (Tiez najdes v danom paragrafe).

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    vymazané ........
    Naposledy upravil ajacik : 24.10.07 at 07:26

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Aspoň takto Ti viem pomôcť:
    Pri výkone pracovných činností zaradených do prvej kategórie zákon neukladá zamestnávateľovi povinnosť zabezpečiť vykonanie lekárskej preventívnej prehliadky.
    Myslím, že administratíva spadá do prvej kategórie, ale tých skladníkov, to neviem. Pozri si napríklad, cez zbierku.sk 357/2006 Z.z. a prílohu č.1 nariadenia vlády, tam sú tie kategórie.
    Skôr si myslím, ale že skladníci by mali mať prehliadku. A netýka sa to len novoprijatých.

    ........podarilo sa mi vymazat predchadajuci prispevok.

    Otázka bola, či to naozaj platí.

    dakujem za odpoved

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Black Pozri príspevok
    pozri zakon 126/2006 Z.z., §19,

    U kazdeho zamestnanca musi byt vstupna a vystupna prehliadka (robi ju pracovna zdravotna sluzba pre danu organizaciu). Pravidelnost posielania zamestnancov na Zdr. prehliadky potom zalezi od rizikovosti daneho pracovneho miesta, alebo pracoviska (Tiez najdes v danom paragrafe).
    Chcem si to len zhrnúť. Každý nový zamestnanec musí mať vstupnú prehliadku.

    Ak u zamestnávateľa pracuje 3 roky, a podľa 126/2006 Z.z., § 20 (asistentka) patrí do prvej skupiny, musí teraz podstúpiť zdravotnú prehliadku?

    ešte raz veľmi pekne dakujem za odpoved.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    prosím, prosím......... rozumiem tomu dobre?

    dakujem

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Ahojte!
    Skúste si pozrieť Zákon č. 355/2007, § 30, a 31. Všetko je tam napísané.
    Na zhrnutie: všetci potrebujú vstupnú prehliadku + výstupnú prehliadku.(K tomu: poprípade počas trvania zamestnanosti ďalšie lekárske kontroly od pracovnej zdravotnej služby 2.,3. a 4 kategória -sú tam vymenované). Pre administratívu je odporučaná lekárska kontrola 1x za 3 roky - 1. kategória. Všetky lekárske kontroly hradí zamestnávateľ ods.11.
    Kategorizácia prác - § 31.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem pekne.

    ja sa nechcem hádať, ale je uvedené, že raz za tri roky pri druhej kategorii. Z toho som pochopila, že pri prvej kategorii netreba žiadnu (kedže zamestnankyna je už dlhší čas).

    ešte raz veľmi pekne dakujem.
    Naposledy upravil ajacik : 24.10.07 at 11:40

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Asi si si to správne neprečítala: Ja som hore uviedol, že je odporúčané a nie nariadené. Za 3 roky pri práci s počítačom sa jej môže zhoršiť napr. aj zrak. Je to len odporúčanie - prevencia. Stále je to lacnejšie, ako potom platiť zamestnacovi obrovské peniaze (napr. aj súdne trovy... :-) )

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Dakujem ti veľmi pekne. Naozaj som si zle prečítala, že odporučené. nehnevaj sa.

    ešte raz ti dakujem. prajem ti krásny den

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    Pracovná zdravotná služba, s ktoru sa spojíte a uzavriete zmluvu musí určiť kategórie pracovných činností. Predpokladám, že na vašom pracovisku nie sú rizikové kategórie 3 a 4. Pracovníci pri PC, ak pracujú viac ako polovicu pracovnej doby pri PC by mali absolvovať u PZS lek. prev. prehliadku vrátane očného vyšetrenia a následné lekárske prehliadky podľa určenia PZS, predkladám , že raz za tri roky ( 2 kategória prac. činností). Skladníci by mali tiež u PZS absolvovať teraz lek. prev. prehliadku a potom zas podľa určenia PZS, asi tiež ako kategória 2 raz za tri roky, ak tam nie sú iné náležitosti, ako práca s vysoko, alebo nízkozdvižnými vozíkmi, fyzicky náročná práca, atď., to už ale určí PZS. Ostatní pracovníci, ak spadajú do kategórie 1 pracovných činností, nemusia sa podrobovať lekárskej preventívnej prehliadke v súvislosti s prácou u PZS. Každý pracovník, ktorý nastupuje do práce, musí mať vstupnú lekársku prehliadku u PZS, aj keď je predpoklad, že bude pracovať v kategórii 1 pracovných činností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.